דף הבית
אודות
המדריך השלם לצמיגים
תחנות שירות
צמיגי פרימיום
שירות לקוחות
מחירון צמיגי
חדשות
צור קשר

המדריך השלם לצמיגים

טיפים למתקדמים
 •  כדאיות השימוש בצמיגים ספורטיביים

  צמיגים ספורטיביים מעניקים  אחיזה מצוינת בכביש יבש – אך הם מתבלים מהר ויקרים, יחסית. לעומתם, צמיגים נוקשים יותר יסייעו בחיסכון בדלק – ומתבלים פחות.

 • שדרוג  לצמיגים שאינם מפורטים ברישיון הרכב.


   החוק קובע כי יש להשתמש במידת הצמיגים המוזכרת ברישיון הרכב – ולא, הרכב לא יעבור טסט. מעבר לכך, קחו בחשבון שקיים סיכוי שאותו "שידרוג" (בדרך כלל לצמיגים רחבי חתך) רק ירע את ביצועי הרכב. חשוב לזכור שרק יצרן הרכב יודע באמת הכי טוב איזה צמיג מתאים לכם. הוא תכנן את המכונית, בחן אותה בשלל דרכים על פני מאות אלפי קילומטרים וכייל אותה בהתאם למידת הצמיג (ולחץ האוויר) שבחר.

 • "תעודת זהות" של הצמיג

  לכל צמיג יש תעודת זהות, המספרת עליו פרטים חשובים - כמעט כל הפרטים שעליכם לדעת. למשל מידה, גיל, דירוג מהירות (לאיזו מהירות מרבית הוא תוכנן), דירוג הרכות של תערובת הגומי, לעיתים אף יעודו. כך תבינו את הכתוב:
   
  ראשית המידה הרשומה, שנחלקת לשלושה: 195, 60 ו-R15. המספר הראשון משמאל הוא רוחב הצמיג מכתף לכתף, במקרה זה 195 מילימטרים (19.5 ס"מ). המידה השנייה היא חתך הצמיג - 60. המשמעות היא כי גובה דופן הצמיג מהווה 60% מרוחבו. במקרה "שלנו" - 117 מ"מ. ו-R15? המספר מציין את קוטר החישוק עליו "מולבש" הצמיג, ובמקרה זה 15 אינץ' (כ-38.1 ס"מ). R מציין שהצמיג הוא רדיאלי, כמו כל הצמיגים כיום פחות או יותר.
   
  ומה אומר ה-88V בסוף? זהו דירוג המהירות, כאשר האות היא המפתח לפענוח המהירות והמספר הוא אינדקס העומס בקילוגרם בו מסוגל הצמיג לעמוד גם במהירות הגבוהה ביותר. הנה טבלה של כל המהירויות וזכרו - חשוב שלצמיג תהיה יכולת לנוע במהירות גבוהה לפחות כמו המהירות המרבית של המכוניות.

   אות מסמנת  מהירות מקסימלית מותרת בקמ"ש

  L

  120

  M

  130

  N

  140

  P

  150

  Q

  160

  R

  170

  S

  180

  T

  190

  U

  200

  H

  210

  V

  240

  ZR

  מעל 240

  W

  270

  Y

  300כל הזכויות לאתר זה שמורות לחברת מכשירי תנועה ומכוניות (2004) בע"מ - להלן "החברה" ולחברת Bridgestone corporation Ltd
החברה רשאית לשנות את תוכן האתר ללא הודעה מוקדמת מראש. אף אדם אינו רשאי לשכפל, להעתקי או לשנות את האתר, חלקים ממנו
ו/או את כולו ללא היתר מפורש מהחברה. התמונות והסרטים באתר זה הינן להמחשה בלבד.

פיונט טכנולוגיות בע"מ